top of page

Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar Kursu

Güncelleme tarihi: 22 Mar 2021

12 Aralık - 13 Aralık 2020

IDEA Ar-Ge ve Eğitim Merkezi’nin Anatomi Laboratuarında, taze insan kadavraları üzerinde uygulamalı olarak yapılan bu kurs, çene-yüz cerrahisinde en çok başvurulan modern cerrahi yaklaşımları ve teknikleri kapsamaktadır. Eğitime sadece ağız-diş-çene cerrahları ve bu alanda eğitimi devam eden doktora/uzmanlık öğrencileri katılabilmektedir.


Eğitime Dair

Sadece ağız-diş-çene cerrahlarının ve bu alanda eğitimi devam eden doktora/uzmanlık öğrencilerinin katılabildiği bu benzersiz deneyim, daha iyi bir cerrah olma yolunda eşsiz bir fırsat sunuyor.

Kurs, yüzdeki anatomik bölgelere erişim için farklı cerrahi yaklaşımları içermektedir. Ağız-diş-çene cerrahlarının günlük pratikte kullanabileceği bölgesel flep açma teknikleri konusunda hem anatomik bilgileri pekiştirmeyi hem de cerrahi becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

“ÖNCE ZARAR VERME”

Bu kursta, “primum non nocere” prensibine uygun olarak, hastalarımıza zarar vermeden şifa sunabilmek amacıyla, çene-yüz anatomisini derinlemesine öğreniyor, görerek ve dokunarak inceliyoruz.

Daha özgüvenli cerrahlar olabilmek için, farklı teknik ve yaklaşımları, bu konuda Türkiye’de ve dünyada en tecrübeli isimlerden biri olan Prof. Dr. Mustafa Sancar Ataç'tan uygulamalı olarak öğreniyoruz.

Standart prosedürlerin yanısıra, komplikasyonlarla başa çıkmada ipuçları ve püf noktaları da hocalarımız tarafından kurs boyunca paylaşacaktır.

İKİ GÜN BOYUNCA BİREBİR UYGULAMA

Her bir prosedür, önce teorik olarak anlatılır. Ardından eğitmenlerimiz sözkonusu tekniği master kadavra üzerinde uygulayarak izah eder. Bütün katılımcılar, salonda bulunan ekranlarda, uygulamayı canlı olarak, rahat bir şekilde takip eder. Eğitmenlerin cerrahi prosedürü tamamlamasından sonra, kursiyerler kendilerine tahsis edilen kadavralarda uygulamayı yapar.

Bütün kursiyerlerin uygulamayı tamamlamasından sonra, diğer cerrahi prosedüre geçilir.

Her iki katılımcıya bir kadavranın tahsis edildiği kurs esnasında, bir hekim cerrahi girişimi yaparken, diğeri onu asiste etmektedir.

Taze insan kadavraları üzerinde uygulamalı olarak yapılan bu kurs, çene-yüz cerrahisinde en çok başvurulan modern cerrahi yaklaşımları ve teknikleri kapsamaktadır.

KURS KONULARI

MANDIBULA INFERIOR KENARA YAKLAŞIMLAR

- Submandibular (Risdon) Yaklaşım - Lip Switch ve Supra & Sub Platismal Yaklaşım

MANDIBULA SUPERIOR KENAR & TME BÖLGESİNE YAKLAŞIMLAR

- Preauricular İnsizyon ve Endural Yaklaşım (Al - Kayet & Bramley Tekniği) - Retromandibular Yaklaşım

MAKSİLLA ve ORTA YÜZ - Fronto Naso Orbital Bölgeye Bicoronal Yaklaşım - Midfasiyal Degloving Yaklaşım - Weber-Ferguson İnsizyon Tekniği - Periorbital Yaklaşımlar


İLK 14 KAYIT İNDİRİMLİ

Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar Kursunun azami kontenjanı 20 kişi olarak belirlenmiştir. Kayıt ücreti, ilk 14 başvuru için 1500 EUR olarak uygulanacaktır:

15'inci kayıttan itibaren ise katılım fiyatı 1850 EUR olarak yansıtılacaktır.

93 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page