top of page

Planlamadan Simantasyona Porselen Laminate Veneer Eğitimi

Güncelleme tarihi: 19 Ara 2020

Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, Porselen Laminate Veneerler eğitiminin 50.sini gerçekleştiriyor.

Dentsem│Diş Hekimliği Sürekli Eğitim Merkezi, Porselen Laminate Veneerler Eğitimi'nin 50.sini gerçekleştiriyor. Diş hekimlerimizin “Planlamadan Simantasyona Porselen Laminate Veneer Eğitimi”mize göstermiş oldukları ilgiye ve güvene çok teşekkür ederiz.

Son dönemde yapılan tüm eğitimlerin kontenjanları aylar öncesinden doldu. Yeni dönemde tarih olarak 20-21 Şubat seçildi. Batı Dental ve Öncü Dental sponsorluğunda gerçekleştirilecek eğitim, İstanbul'da yapılacaktır.


PORSELEN LAMİNA EĞİTİMİNDE BİR İLK

Porselen lamina veneerleri teknolojinin geldiği son nokta ile buluşturarak bir öncü olan eğitimde, baştan sona tüm bilgilerin yanı sıra çağdaş diş hekimliği pratiğinin bir koşulu olarak da dijital ölçü ve veneer yapımı da kurs programına dâhil edildi.

Prof. Dr. Ali Murat Kökat ve Prof. Dr. Atila Ertan eğitimi birlikte veriyor. İki tam gün sürecek eğitim boyunca, lamina veneerler konusunda son teknolojik gelişmeler de dahil tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.


Canlı Model Üzerinde Mock-up Uygulaması

Porselen Laminate restorasyonun yapımında vazgeçilmez olan planlama aşamasında, alçı model üzerinde hazırlanmış wax-up’ın ağza transferi ve değerlendirmesi yapılacaktır.


Dijital Ölçü Alımı ve Laminate Yapımı Her katılımcı kendi modeli üzerinde yaptığı preparasyonun dijital ölçüsünü alacak ve tasarımın nasıl yapıldığı ayrıntılı olarak anlatılacaktır. Sadece dijital ölçü alınmakla kalınmayacak ayrıca her katılımcının laminate restorasyonu kendi yaptığı preparasyondan elde edilen dijital ölçüye göre üretilecektir. Böylece yapılan preparasyonun CAD-CAM tekniğine tam olarak uygun olup olmadığını katılımcılar görebileceklerdir.

Simantasyon A'dan Z'ye uygulamalı eğitimde her katılımcı, yapıtığı preparasyona uygun üretilen laminate restorasyonları rezin siman ile yapıştırmayı deneyimleyecektir. Birden fazla üniteli laminate restorasyonların nasıl simante edileceği de canlı hasta uygulama görüntüleri ile gösterilecektir.

EĞİTİM KONU BAŞLIKLARI

Giriş Tarihçe, Laminate restorasyonların mantığı Estetik algı, Estetik Olgusu ve Uygulamaları Endikasyon ve Kontrendikasyonları Bilimsel Kanıtlar Uygulanan Materyaller Planlama Dokümantasyon (fotoğraf, video, model vs) Model hazırlıkları ( Sanal ortamda ve Laboratuar şartlarında) Mock-up hazırlığı ve ağız içi uygulamaları, Dijital Mock-up Renk Seçimi (görsel – elektronik cihazlar yardımıyla) Işık, renk, materyal ilişkisi Materyal seçim kriterleri Preparasyon ve Ölçü Preparasyon tasarımı Kullanılan frez ve el aletleri Kontrol teknikleri ( indeks hazırlığı vs) Karşıt ark ilişkileri ve düzenlenmesi Retraksiyon uygulaması, materyal ve teknikleri Ölçü maddesi seçimi ve uygulaması Ölçü teknikleri (dijital – konvansiyonel) Model üretimi (dijital – konvansiyonel) Geçici materyalleri ve uygulama Diş teknisyeni ile iletişim Form hazırlığı Model ve verilerin aktarımı Diş Teknisyeni ve İletişim Uzaktan Bilgisayar üzerinde tasarım ve kontrol işlemleri Renk seçimi ve karakterizasyon Laboratuvar işlemleri Prova işlemleri Renk uyumu ve fiziksel koşullar Optik fenomenler Ağız içi fonksiyonel hareketlerde ilişkiler Fonetik Hasta onayı Teslim Siman tercihi ve materyal seçimi Adeziv teknikler Materyal hazırlıkları Ağız içi hazırlıklar Siman renginin etkileri Işık kaynakları Temizlik Dokümantasyon Takip

Uygulama Detayları

Teorik bilgiyi takiben pratik uygulamalar. (Fotoğraf, Preparasyon, Mock-up, Ölçü, Renk Seçimi, Simantasyon) Geçici yapımı, Optik ölçü teknikleri, Dijital tasarım, Veneer yapımı, Simantasyon Detaylı Bilgi ve Kayıt: 0 212 644 66 04

39 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page